Makaleler

Hazır Giyim İhracatının İlk 10 Ülkesinden Biri Amerika

325 milyon nüfusu ve 17 trilyon doları aşan GSYİH’si ile dünyanın en önemli pazarlarından olan Amerika, küresel en büyük ithalatçı olmasının yanında yabancı sermaye için sağladığı kaynak ile sadece gelişmiş ülkelerin değil, gelişmekte olan ülkelerin de yakından takip ettiği ülkelerin başında geliyor.

Devamını Oku

Sektörün En Büyük Gücü GDO'suz Pamuk

HAMARATLI TEKSTİL YÖNETİM KURULU BAŞKANI İRFAN ÖZHAMARATLI Türkiye’nin rekabet gücü anlamında en başarılı olduğu kısmın GDO’suz pamuk olduğuna dikkat çeken Hamaratlı Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Özhamaratlı, organik pamuğun, tüm dünyanın yönelmeye başladığı sürdürülebilirlik konusunda da Türkiye'nin elini güçlendireceğini söylüyor.

Devamını Oku

Sürdürülebilirlik

Dünya kaynaklarının günden güne tükenmeye yüz tuttuğu şu günlerde, birçok moda perakendecisi, koleksiyonlarında “daha sürdürülebilir pamuk” kullanımını artırmayı taahhüt ediyor. Sürdürülebilir pamuk üretimine olan ilgi ve talep, bu sektörün önde gelen oyuncularından olan Türkiye’nin kendisini daha da geliştirmesini sağlıyor; beyaz altın olarak anılan pamuk artık iyi pamuk oluyor.

Devamını Oku

İç giyim sektörünün yeni yayın mecrası TİGSAD VİZYON'un ikinici sayısı çıktı.