Başkanın Mesajı

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM

Sizlerin de büyük desteğiyle Tüm İç Giyim Sanayicileri Derneği’nde yeni bir dönemi başlatıyoruz. 11. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak, ekip arkadaşlarım ve sizlerle birlikte çok daha başarılı işlere imza atacağız. Türk iç giyim ve çorap sektörünün dünya ile yarışır hale getirilmesi ve Yeşildirek’in artık ülkemizdeki önemli tekstil merkezlerinden biri olarak anılması için var gücümüzle çalışacağız.

Başkanlık görevini devraldığımız Sayın Mustafa Nazik ve ekibine sektörümüze katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunarım. Şimdi, hepimiz için hayırlı olacağına inandığımız, ticaretimize ve ülkemize değer katacak yeni bir dönemi başlatmanın heyecanı içindeyiz. “YENİ DÖNEM, YENİ PROJELER, YENİ KAZANÇLAR” diyerek kolları sıvıyoruz. Hedefimiz, üyelerimizin satış potansiyelini artıracak projeler gerçekleştirmek olacak.

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek bir sokak festivali ile Yeşildirek’in tanınmasına katkı sağlayacağız. 3 - 6 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan Linexpo Streetfest, Yeşildirek sokaklarını festival alanına çevirirken, ticaretimize de büyük katkı sağlayacak.

Dünya pazarında bilinen önemli iç giyim markalarını, satın almak veya lisans anlaşması yapmak suretiyle Türkiye’ye getireceğiz. Üretici firmalarımıza katma değerli üretim ve satış imkânı sağlayacağız. New York ve Sidney’deki ofislerimizi aktif ederek, üyelerimizi yabancı markalarla buluşturacağız. TİGSAD adı ve açılımına değer katacak ‘Türkiye’ ibaresinin alınması için gerekli çalışmaları hemen başlattık.

Yeşildirek’de yeni dönemi, yeni projelerle başlatıyoruz. Her zaman sizlerin değerli görüşleriyle hareket edeceğiz. Hep birlikte,  “Made in Turkey” markasını dünyanın her yerine taşıyacağız. Kazanan sektörümüz ve güzel ülkemiz olacak.

Saygılarımla

Nazım KANPOLAT
TİGSAD Yönetim Kurulu Başkanı

İç giyim sektörünün yeni yayın mecrası TİGSAD VİZYON'un ikinici sayısı çıktı.