Duayen Bakış

Büyümemdeki Stratejik Hamle Tek Sektörde İlerleme Kararımdı

FERAH GRUP KURUCUSU SADETTİN DİRİK İç giyim sektöründe geride bıraktığı 60 yılın özetinin çalışma arzusu, iş ahlakı ve sürekli üzerine koyma becerisi olduğunu ifade eden Ferah Grup Kurucusu Sadettin Dirik, “Bir adım önde olmak için yenilikçi, girişimci ve hep çalışıyor olmanız lazım. Şunu ifade etmeliyim ki, tüm bunlar Ferah Grup’un DNA’sına ilk zamandan işlenmişti” diyerek, yeni nesil yöneticilerin de aynı yoldan devam ettiğine dikkat çekiyor.

Devamını Oku

“Kurulduğumuz Dönemin Genlerinde Güven Vardı”

NAZİK GİYİM KURUCUSU HAMİT NAZİK Tekstil sektöründe 55 yılı deviren ve iç giyimde öncü markalar arasına giren Nazik Giyim’in kurucusu Hamit Nazik, bugün yakaladığı başarıyı dönemin şartlarına ve çok çalışmasına borçlu olduğunu söylüyor.

Devamını Oku

"Bizim Dönemimizdeki Esnaflık Kültürüne Sahip Kimse Kalmadı"

RABİA İÇ GİYİM KURUCUSU AHMET TÜRKMEN İç giyimde 50 yıl boyunca sürdürdüğü başarısını; yaptığı işin her noktasında aktif görev almasına, dönemin kültürü ve düzeyli rekabet ortamına dayandıran Rabia İç Giyim Kurucusu Ahmet Türkmen, yeni jenerasyon için “İşini düzgün ve temiz yapan herkesin ürettiği ürün satılır. İşlerini sabır ve özenle yürütmeleri onlara başarıyı getirecektir" tavsiyelerinde bulunuyor.

Devamını Oku

“Değişen Modanın Takipçisi Olmamız Gerek”

KARADAYI TEKSTİL KURUCUSU İBRAHİM KARADAYI Tekstil sektörünün içinde büyümüş ve kumaş tozlarını yutmuş biri olan Karadayı Tekstil’in kurucusu İbrahim Karadayı, “Türkiye’deki iç giyim, başladığım dönemin çok ilerisinde. Şu anda kalıp, model ve tarz olarak müşteriye sunduğumuz seçenekler oldukça fazla” diyor. İbrahim Karadayı, makine mühendisliğinden tekstile evrilen hayatını, Türk iç giyim sektöründe önemli bir yere sahip olan Ayyıldız markasının kuruluşunu ve Türk tesktil sektörünün nasıl geliştiğini anlattı.

Devamını Oku

“Yeni Neslin Çözmesi Gereken Bazı Noktalar Var”

TÜREN YÖNETIM KURULU BAŞKANI HAMDI TÜREN Türen iç giyimin Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Türen, değişen dünya ile beraber, yeni nesillerin uğraşmaları gereken daha fazla parametre olduğunu belirterek, markalaşma, teknoloji, tasarım gibi pek çok konuda çözmeleri gereken birçok nokta olduğunu vurguluyor.

Devamını Oku

İç giyim sektörünün yeni yayın mecrası TİGSAD VİZYON'un ikinici sayısı çıktı.